Minimální preventivní program "Myšlení srdcem" - MPP

Tento program v nynější situaci plnit zcela nejde, proto se k tomuto programu vrátíme až se celá situace zlepší.

Minimální preventivní program školy / MPP / je součástí výchovy vzdělávání po celou dobu docházky dětí do mateřské školy.
Výchovným působením smeřujeme k rozvíjení mezilidských vztahů, k utváření citových vazeb mezi kamarády, k rozvíjení vyjadřovacích schopností ve vztahu k druhým lidem. Děti získavají základní dětskou představu o souladu společenských norem a morálních hodnot, na nichž je založena dnešní společnost.

Plán prevence sociálně patologických jevů je součástí MPP a seznamuje děti se společenskými problémy, odhaluje rizika nežádoucích projevů jednání a chování. Rozvíjí potřebu sounáležitosti s lidmi, prostředím a společností, ve které se děti pohybují a žijí.

Působíme v oblastech :

• zdravého životního stylu /životospráva, duševní hygiena /
  • návykových látek
  • interpersonální  / šikana, mezilidské vztahy, společenské hodnoty a postoje /
  • prevence virtuálních drog / počítač, televize, tablet /
  • prevence zneužívání a týrání

Plánované akce :

• besedy s odborníky a institucemi / Policie ČR, výživová poradkyně, zubní laborantka, logopedický pracovník /
  • exkurze / sbor hasičů, SVČ /
  • společná setkávání se seniory na půdě mateřské školy, v domově důchodců / čteme dětem, tvořivá dopoledne /
  • jarmarky s výtěžkem v duchu nadace na pomoc a ochranu zvířat / ZOO Ostrava, psí útulek /
  • výrobky pro děti z dětského domova / recyklohrátky /